İçeriğe geç

Bulaşık Makinesi Motor Arızası Nasıl Anlaşılır?

  Bulaşık Makinesi Motor Arızası Nasıl Anlaşılır

  Bulaşık makinesi motor arızası nasıl anlaşılır diye araştırma yapan birçok kullanıcı bu konunun nedenlerini oldukça merak etmektedir. Bulaşık makinesindeki motor arızası birçok nedenden kaynaklı olabilir. Günde 1 ya da 2 sefer yoğunluğa bağlı olarak çalışan bulaşık makinelerinin zamanla arıza vermesi olasıdır. Bulaşık makinelerine ayda 1 kez bakım yapılmadığı takdirde teknik arızalarla karşılaşılabilir. Bu teknik arızalar arasında motor arızası da bulunur.

  Bulaşık Makinesinde Motor Arızası Olduğu Nasıl Fark Edilir?

  Bulaşık makinesinde motor arızası nasıl anlaşılır sorusunun yanıtını hep birlikte öğrenmeye çalışalım. Bazı zamanlarda bulaşık makinesinin yarattığı arızaların motordan mı vanasından mı yoksa başka aksamlarından mı kaynaklandığını anlayamayabiliriz. Eğer makine aşağıdaki sinyalleri veriyorsa bu makinede motor arızası olduğu anlamına gelir. Bunlar;

  • Makinenin fişi takılı olup ışığı yandığı halde çalışmıyorsa makinede muhtemelen motor arızası vardır.
  • Bulaşık makinesi su alıyor ama çalışmıyorsa makinenin motorundan kaynaklı olabilir.
  • Makinenin voltajı yükselmişse ya da su kaçağı varsa motor yanmış olabilir. Makineyi üst üste çalıştırmak bu durumun nedenleri arasındadır.

  Motor arızası oldukça ciddi bir arıza olup makinenin dijital kartının yanmasına neden olur. Böyle bir durumla karşılaştıysanız mutlaka 444 55 45 numaralı çağrı merkezini arayarak teknik servise başvurmanız gerekecektir.

  Samsung bulaşık makinesi RESETLEME
  Arçelik çamaşır makinesi kazan dönerken ses çıkarıyor
  Vestel bulaşık Makinesi E01 Hatası
  Arçelik çamaşır makinesi ışıkları yanmıyor
  Arçelik çamaşır Makinesi başlat düğmesi basmıyor
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com