İçeriğe geç

Bulaşık Makinesinin Deterjan Kapağı Açılmıyor

  bulaşık makinesi deterjan kapağı açılmıyor

  Bulaşık makinesinin deterjan kapağı açılmıyor neden, sorusuna yanıt olarak bulaşık dizilişinden kaynaklandığı cevabı verilebilir. Genellikle bulaşık makinesinin alt ve üst rafına bulaşık dizerken çoğu kullanıcı nasıl dizileceğini tam olarak bilmemektedir. Eğer deterjan kapağının önünde kapağın açılmasını engelleyen büyük tencere, kepçe ve bunun gibi büyük mutfak aletleri varsa kapak açılmayabilir. Bu nedenle kapağın önüne kapatacak malzemeleri sepetin içine dizmemek gerekir.

  Bulaşık Makinesinin Deterjan Kapağı Neden Açılmaz?

  Bulaşık makinesinin deterjan kapağı açılmıyor diye internette araştırma yapanlar genelde makine çalışma esnasında deterjan kapağının “tık” sesini duymayanlardır. Böyle bir sorunla karşılaşmak olasıdır. Peki, deterjan kapağının açılmamasının nedenleri neler olabilir? Bu sorunun cevaplarını birlikte inceleyelim:

  • Deterjan haznesinin içi yoğun deterjan kalıntısı ile kalıp sıkışmış olabilir. Bu gibi durumlarda yumuşak bir bezle haznenin içini silmek işe yarabilir.
  • Deterjan kapağı kapanması için zorlanmış olabilir. Zorlanma halinde dağıtıcı sıkışıp çalışma esnasında açılmayabilir.
  • Deterjan kapağının ucundaki yay ve pim gibi parçalarla kesinlikle oynanmamalıdır. Eğer bu parçalarda arıza varsa 444 55 45 teknik servisi arayıp parça değişimi yaptırabilirsiniz.
  Demirdöküm kombi F4 hatası resetleme
  Arçelik çamaşır makinesi kapağı açılmıyor
  Vestel çamaşır makinesi Kapak kilidi devre dışı bırakma
  Arçelik çamaşır makinesi suyu kaynatıyor
  Buzdolabı Motor Fiyatları
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com