İçeriğe geç

Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor Otomasyon

  Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor Otomasyon

  Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor otomasyon sorunu birçok kullanıcının karşılaştığı bir sorundur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilmeniz önemlidir. Bazı durumlarda teknik servis çağırmaya gerek olmamaktadır. Bazı durumlarda kullanıcı yapacağı basit işlemlerle sorunu kendisi de çözebilmektedir.

  Buzdolabı Çalıştığı Halde Neden Soğutmaz

  Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor otomasyon problemi ile karşılaşanlar bu sorunun neden kaynaklandığını merak etmektedir. Aşağıda bu soruna neden olabilecek bazı sebepleri ele aldık. Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Öncelikle sorun buzdolabınızı fazla yiyecekle doldurmanız olabilir. Yiyeceklerinizle buzdolabınızın iç duvarı arasında 4 parmaklık bir boşluk bırakabilirsiniz. Böylelikle buzdolabının içerisinde soğuk hava daha kolay dağılabilecektir.
  • İkinci olarak buzdolabınızın kapağında bulunan lastikler gevşemiş olabilir. Böyle bir durumda da buzdolabınız açık kalacağı için yeterince soğutamayabilir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız kapakta bulunan lastikleri sıcak suyla ıslattığınız bir bezle silin ve kapağı sıkıca kapatın. En az iki saat açmayın.
  • Son olarak buzdolabında meydana gelebilecek çeşitli arızalar da bu soruna neden olabilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Teknik servis desteği almanız şart olmaktadır.
  Profilo Bulaşık Makinesi E18 hatası
  Arçelik 3650 ft on yıkama ışığı yanıyor
  Arçelik Bulaşık Makinesi E01 hatası nasıl Giderilir
  Vestel çamaşır makinesi Yıkamaya Geçmiyor
  En çok su alan çamaşır makinesi
  Call Now Button444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com