İçeriğe geç

Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor Otomasyon

  Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor Otomasyon

  Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor otomasyon sorunu birçok kullanıcının karşılaştığı bir sorundur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilmeniz önemlidir. Bazı durumlarda teknik servis çağırmaya gerek olmamaktadır. Bazı durumlarda kullanıcı yapacağı basit işlemlerle sorunu kendisi de çözebilmektedir.

  Buzdolabı Çalıştığı Halde Neden Soğutmaz

  Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor otomasyon problemi ile karşılaşanlar bu sorunun neden kaynaklandığını merak etmektedir. Aşağıda bu soruna neden olabilecek bazı sebepleri ele aldık. Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Öncelikle sorun buzdolabınızı fazla yiyecekle doldurmanız olabilir. Yiyeceklerinizle buzdolabınızın iç duvarı arasında 4 parmaklık bir boşluk bırakabilirsiniz. Böylelikle buzdolabının içerisinde soğuk hava daha kolay dağılabilecektir.
  • İkinci olarak buzdolabınızın kapağında bulunan lastikler gevşemiş olabilir. Böyle bir durumda da buzdolabınız açık kalacağı için yeterince soğutamayabilir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız kapakta bulunan lastikleri sıcak suyla ıslattığınız bir bezle silin ve kapağı sıkıca kapatın. En az iki saat açmayın.
  • Son olarak buzdolabında meydana gelebilecek çeşitli arızalar da bu soruna neden olabilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Teknik servis desteği almanız şart olmaktadır.
  Bosch Bulaşık Makinesi E17 hatası nasıl Giderilir
  Bosch çamaşır makinesi sıkma programı
  Çamaşır makinesi çalışırken Neden Durur
  Demirdöküm kombi F4 hatası resetleme
  Arçelik çamaşır makinesi çalışırken duruyor
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com