İçeriğe geç

Buzdolabı Işığı Yanıyor Motor Çalışmıyor

  Buzdolabı Işığı Yanıyor Motor Çalışmıyor

  Buzdolabı ışığı yanıyor motor çalışmıyor ise bu durumda buzdolabınızı kullanmanız pek de mümkün olmayacaktır. Buzdolabınız motoru çalışmadığı için soğutma ya da dondurma işlevini yerine getiremeyecek ve gıda israfına sebep olacaktır. Bu da büyük bir soruna sebep olmuş olacaktır. Bu sorunların oluşmaması için de öncelikle buzdolabınızda yaşanan arızaya ne gibi etkenlerin sebep olduğunu öğrenmek gerekir. Bu sayede sorunu evde tek başınıza çözüp çözemeyeceğinizi öğrenebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Peki, buzdolabının ışıklarının yanmasına rağmen motorunun çalışmamasına ne sebep olabilir?

  Buzdolabının Işığının Yanıp Motorunun Çalışmamasının Sebebi ve Çözümü

  Buzdolabı ışığı yanıyor motor çalışmıyor ise bu durumun en büyük sebebi motordan kaynaklı olacaktır. Motordan kaynaklı olan bu sorun ve çözümü ise şu şekildedir:

  • Buzdolabınızın motorunda bir arıza yaşanmış olabilir. Bu durumda motorun değişmesi bile gerekebilir. Bu yüzden buzdolabınızın motoru arızalandığında teknik servisi aramanız en doğru seçim olacaktır.
  • Teknik servisi arayıp yardım isteyerek buzdolabı motorunuzdaki arızanın ne derece olduğunu kolaylıkla tespit ettirebilir ve ona göre bir çözüm süreci izleyebilirsiniz.
  Eca E82 hatası
  Arçelik çamaşır Makinesi tuşları çalışmıyor
  Arçelik 6230 Bulaşık makinesi su almıyor
  Arçelik çamaşır makinesi suyu ne zaman ısıtır
  Yürüyen çamaşır makinesi çözüm
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com