İçeriğe geç

Buzdolabına Elektrik Gelmiyor

  Buzdolabına Elektrik Gelmiyor

  Buzdolabına elektrik gelmiyor sorunu özellikle günümüzde beyaz eşya kullanımının artmasıyla birlikte kullanıcıların sıkça karşılaşıp merak ettikleri bir sorudur. Buzdolabınıza elektrik gelmemesinin birden fazla nedeni olabilir. Fakat elektrik işinden anlamıyor iseniz buzdolabınıza veya buzdolabınızın elektrik aksanına hiç dokunmadan bir yetkili servis çağırmanız tavsiye edilir. Öncelikle arızanın nedenini bulmanız gerekir. Buzdolabınızın takılı olduğu prizin başka bir elektronik aleti çalıştırıp çalışmadığını kontrol ediniz.

  Eğer başka elektronik aleti çalıştırıyor ise bu arıza buzdolabınızın iç parçalarında oluşuyor demektir. Eğer buzdolabınızın iç parçalarında bir sorun var ise bu sorunun kaynağı da farklılık gösterebilir. Eğer prizde ve elektrik fişlerinde bir sorun yok ise genellikle sorun buzdolabınızın sigortasındadır ve bu sorun dert edeceğiniz kadar büyük bir sorun değildir.

  Buzdolabınıza Elektrik Gelmemesinin Bazı Nedenleri ve Çözümleri:

  • Elektrikleriniz gidip geldi ise buzdolabınız kendini korumaya almış demektir. Bu durumda buzdolabınız en geç yarım saat içinde çalışır hale gelecektir.
  • Eğer buzdolabınız bu süre içinde açılmadıysa gerektiğinden fazla buzlanma yapmıştır ve makinenizi fişten çıkartıp buzlarının çözülmesini bekleyiniz.
  Arçelik Çamaşır makinesi ışıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor
  Bosch çamaşır makinesi su alma Ayarı
  Beko kombi A01 hatası resetleme
  Bosch çamaşır makinesi kazan TEMİZLEME programı nasıl kullanılır
  Beko klima ekran işaretleri
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com