İçeriğe geç

Kombi E1 Hatası

  Kombi E1 Hatası

  Kombi e1 hatası ile karşılaşanlar bu durumda ne yapacağını bilemez. Kombiler arızalandığında bazı hata kodlarını ekranda göstermektedir. Bu durumla karşılaşanların sıkıntı yapmasına gerek yoktur. Bu arıza ateşlemeyle ilgili bir sorunun olduğunu sizlere bildirmektedir. Öncelikle dairenizde gaz var mı ya da kombiye gaz geliyor mu diye kontrol edilmelidir. Sonrasında kombinizin fişini kontrol edin. Fişten çıkmış olabilir. Elektrikler var mı diye de kontrol sağlayın. Kombi gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin.

  Kombi E1 Hatası Nedenleri

  Kombi e1 hatası ateşleme parçalarındaki sorunlarını sizlere bildirmektedir. Gaz valfi dediğimiz parça gazı şebekeden alır ve brülöre gönderir. Böylelikle yanmaya katkıda bulunmaktadır. Eğer gaz valfi arızası söz konusu olduğunda ateşleme gerçekleşmez. Parça değişimi ile sorun çözülecektir. E1 hatasının nedenleri şunlardır:

  • Gaz valfi arıza yapmıştır.
  • Brülör arızası söz konusudur.
  • Ateşleme elektrotları arızalanmıştır.
  • İyonizasyon çubuğu tıkanmış ya da arızalanmış olabilir.

  Kombinizde E1 hatası gördüğünüzde reset atarak sorunun düzelip düzelmediğine bakabilirsiniz. Eğer düzelme olmazsa kombi servisinden yardım almanız gerekir.

  Yeni çamaşır makinesi az su Alıyor
  Buderus kombiden su sesi gelmesi
  Bosch çamaşır makinesi soğuk yıkama
  Profilo çamaşır Makinesi E21 hatası nedir
  ECA Kombi E01 Hatası Çözümü
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com