İçeriğe geç

Kombi Rp Ne Demek

  Kombi Rp Ne Demek

  Kombi rp ne demek diye araştırdığımızda su basıncıyla ilgili bir durum olduğunu görmekteyiz. Kombinin çalışması için belirli bir oranda suyun kombide bulunması gerekir. Su göstergesine bakarak kombide yeterli su var mı diye kontrol edebilirsiniz. Su barı 1 ve altına düştüyse kombinize su verilmesi gerekir. Kombilerde ortaya çıkan harf ve sayı uyarıları genellikle arızayı size bildirmektedir. Rp kodunun düzelmesi için kendiniz müdahalede bulunabilirsiniz.

  Kombi Rp Nasıl Giderilir?

  Kombi rp ne demek açıklamasından sonra bu kodun nasıl giderileceğinden bahsetmemiz gerekir. Öncelikle suların aktığından emin olun. Sonrasında aşağıda bulunan adımları takip edin…

  • Kombinize su vermelisiniz. Bunu da kombinin altında bulunan doldurma musluğu ile yapmalısınız. Suyun 1,5-2 bar olmasını sağlamalısınız.
  • Kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Bunun için gaz vanası açık mı diye bakmalısınız. Kombinin yakınında vana kolu bulunur. Kapalı ise açık konuma getirmelisiniz.

  Kombinizdeki rp uyarısını gidermek oldukça kolaydır. Genellikle bir arıza kodu değildir. İkaz kodudur. Kendi çabalarınızla sorunu çözemezseniz o zaman servis yardımı almanız gerekir.

  Vaillant kombiden su sesi gelmesi
  Bulaşık makinesi su almıyor Yıkamaya Geçmiyor
  Beko kombi A11 hatası
  Arçelik çamaşır makinesi kazan temizleme programı
  Arçelik çamaşır makinesi su alıyor çalışmıyor
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com