İçeriğe geç

Kombi Suyu Bir Sıcak Bir Soğuk Veriyor

  Kombi Suyu Bir Sıcak Bir Soğuk Veriyor

  Kombi suyu bir sıcak bir soğuk veriyor sorunu bazı mağduriyetlere yol açmaktadır. Özellikle banyo yaparken suyun bazen sıcak bazen soğuk akması can sıkıcı bir durumdur. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Kombiler oldukça hassas cihazlar olduğu için bilirkişiler tarafından montajı yapılmalıdır. Eğer kombinizin kurulmasında önemli olan kriterlere uyulmazsa bazı sorunlar yaşanır. Bacanın uzun olması, fazla dirsek ya da baca eki kullanılmasıyla da bu sorunun yaşandığı bilinmektedir.

  Kombi Suyu Neden Bir Sıcak Bir Soğuk Veriyor?

  Kombi suyu bir sıcak bir soğuk veriyor sorununda tesisatlarla ilgili sıkıntının olduğunu da söyleyebiliriz. Sıcak su borularına soğuk su tesisatı karışmış olabilir. Bu durumda tesisatçılardan yardım alınmalıdır. Kombideki teknik aksaklıklar da suyun bir sıcak bir soğuk olmasına neden olur. Bunlardan bahsetmek gerekirse;

  • Kombinin plaka eşanjörü kireçlenmişse bu sorun yaşanacaktır.
  • Ntc sensörü adını verdiğimiz parça suyun tercih edilen sıcaklığa ulaşmasını sağlayarak elektronik karta sinyal göndermektedir. Bu parçanın arızalanması suyun bazen sıcak bazen soğuk akmasına neden olacaktır.
  • Kombi bacasıyla ilgili sorun yaşanıyor olabilir.

  Gerekli incelemelerin yapılması ve kombi bakımı için servis yardımı almalısınız. Kombi servisi yardımıyla bu sorunu çözebilirsiniz.

  Kombi F2 arızası nedir
  Beko çamaşır makinesi suyu az Alıyor
  Arçelik E05 Hatası
  Arçelik Bulaşık makinesi çalışmıyor
  Bosch çamaşır makinesi 1 dakika kala duruyor
  444 55 45
  Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com